Najciekawsze zwierzęta świata – Przyjrzyjmy się Bliżej

Czy wiesz, że na świecie istnieją wiele ciekawych i oryginalnych zwierząt? Przyjrzyjmy się teraz bliżej najciekawszym z nich. 

 

#1 Pangolin

Pierwszym z najciekawszych zwierząt świata jest Pangolin. Jest to stworzenie leżące gdzieś pośrodku między nietoperzem a żółwiem. Mimo tego, że jest zwierzęciem lądowym, żywi się owadami, dzięki czemu jego skóra jest bardzo podobna do skóry nietoperza. Ma też bardzo charakterystyczne pancerze, które pozwalają mu chronić się przed drapieżnikami. 

 

#2 Kameleon

Kolejnym ciekawym zwierzęciem jest Kameleon. Jest to stworzenie, które może zmieniać kolor skóry w celu maskowania się w różnych sytuacjach.  Kameleon jest w stanie zmienić kolor skóry nawet w ciągu kilku sekund! Ponadto Kameleon posiada też zdolność do zmiany kształtu języka, który wykorzystuje on do polowania na owady.

 

#3 Narwal

Trzecim z ciekawych zwierząt jest Narwal. Jest to stworzenie morskie, które posiada bardzo długą i charakterystyczną szyję oraz dziobek. Narwale są bardzo dobrymi pływakami i potrafią pływać z prędkością do 20 km/h. Co ciekawe, narwale są też bardzo inteligentne i potrafią uczyć się nowych zachowań.

 

#4 Papuga

Kolejnym zwierzęciem, które warto wymienić jest Papuga. Jest to długowieczne i inteligentne zwierzę, które potrafi nauczyć się mówić. Papuga jest też bardzo towarzyska i lubi ludzi, dlatego w wielu domach traktowane jest jak członek rodziny.

 

#5 Żółw

Żółw jest kolejnym ciekawym zwierzęciem, które warto wymienić. Jest to zwierzę, które może żyć bardzo długo – niektóre odmiany mogą żyć nawet do 200 lat! Ponadto, żółw jest też bardzo odporny na choroby i może żyć w bardzo trudnych warunkach.

 

#6 Struś

Kolejnym zwierzęciem jest Struś. Jest to zwierzę latające, które może się przemieszczać z prędkością do 100 km/h. Struś jest też bardzo odporny na choroby i może przeżyć w niemal każdych warunkach. Co ciekawe, struś jest też zwierzęciem, które może żyć nawet do 120 lat!

 

#7 Krewetka

Na koniec warto wspomnieć o Krewetce. Krewetka jest bardzo małym stworzeniem, które może osiągnąć długość maksymalnie do 4 cm. Krewetka posiada też bardzo szybki metabolizm i może żyć nawet do 10 lat! Co ciekawe, Krewetki są też bardzo towarzyskie i lubią gromadzić się w dużych grupach.

 

Wszystkie te zwierzęta są bardzo ciekawe i oryginalne, a ich zachowanie może nas zdumiewać.  Warto mieć na uwadze, że wiele z nich jest na liście zagrożonych gatunków, dlatego powinniśmy szanować i chronić te ciekawe zwierzęta.