Brzozów – atak wilków

Brzozów mekką wilków?

Wieś Brzozów to mała osada w województwie podkarpackim. Czy spokojna? Otóż nie. To od niedawna istne królestwo wilków, istna mekka tych bestii. W okolicy brzozowa dochodzi do zagryzania zwierząt domowych przez wilki, najczęściej ofiarami są psy domowe. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie miejscowości – https://ibrzozow.pl.

Atak krwiożerczych wilków na ludzi

W okolicy Brzozowa krąży wataha wilków, która nie boi się ludzi. Zwierzęta czują się całkowicie swobodnie, nie maja żadnych oporów przed podchodzeniem blisko do gospodarstw domowych. Krwiożercze bestie przestały zadowalać się zwierzętami gospodarskimi i psami domowymi. Miał miejsce atak wilków na ludzi. Grupa pilarzy pracująca w lecie nieopodal Brzozowa została napadnięta przez watahę wilków. Jeden z pracowników relacjonował iż został zaatakowany przez 3 zwierzęta naraz ze wszystkich stron naraz.

Z pomocą musiał przyjść mu kolega. Mężczyźni aby chronić swoje zdrowie i życie musieli uruchomić piły mechaniczne. Przez kilkanaście minut pilarze odganiali się przed agresywnymi wilkami, bestie cały czas warczały na mężczyzn. Choć tym razem mężczyźni zdołali odgonić agresorów cała sytuacja była bardzo niebezpieczna. To zdarzenie przypomina jeden z kadrów wyjętych z filmów grozy. Do tej pory przez kilkanaście lat wieś była azylem i ostoją bezpieczeństwa. Dlaczego wataha wilków nagle zaczęła atakować ludzi? To historia wywołująca ciarki na plecach i gęsią skórkę. Czy mieszkańcy Brzozowa powinni realnie obawiać się o swoje życie?

Oględziny miejsca tragedii przez biegłych

Na miejsce tego zdarzenia od razu zostały przeprowadzone działania mające na celu zbadanie miejsca ataku wilków. Specjalnie powołana komisja biegłych zaobserwowała świeże ślady łap zwierząt oraz 2 osobniki nieopodal. Wilki przyglądały się grupie ludzi, w ogóle nie wykazywały strachu przed nimi. Kto wie co działo się w ich głowach. Komisja miała wiele szczęścia, że atak wilków się nie powtórzył. Dokładne informacje o odbytych oględzinach na miejscu zdarzenia dotarły do Regionalnej Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Brali w nich udział m.in. świadkowie ataku wilków, leśnicy.

Ostatnie tego typy zdarzenie miało miejsce w tej okolicy kilkanaście lat wcześniej w pobliżu Stuposian, jednakże tamte wilki były zarażone wścieklizną.  Wszystko wskazuje na to iż tym razem zwierzęta były zdrowe i zaatakowały ludzi od tak bez powodu.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie mówi wprost iż jest konieczność podjęcia radykalnych kroków w celu wyeliminowania tych drapieżników z sąsiedztwa ludzi aby nie doszło do masakry. To tylko kwestia czasu aż wataha ponowi swój atak. na Teren powiatu brzozowskiego jest zamieszkany przez 28 – 30 wilków. Czy wszystkie są wrogo nastawione?  Zostaną przeprowadzone działania mające na celu skuteczne odstraszenie grupy agresywnych wilków aby zaczęły bać się człowieka. Dopiero gdy zwierzęta poczują respekt przed ludźmi mieszkańcy odzyskają utracone poczucie bezpieczeństwa i będą mogli korzystać z uroków pobliskiego lasu.