Wózki widłowe – wydajny sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu

Przenoszenie ładunków umieszczonych na paletach jest znacznie łatwiejsze wraz z wózkami widłowymi. Za pomocą tego typu sprzętu można wygodnie, bezpiecznie i szybko transportować nawet większe gabaryty, aby praca mogła odbywać się jeszcze efektywniej.

Gdzie stosuje się wózki widłowe?

Wózki widłowe to szeroka gama urządzeń pozwalających na prowadzenie prac w ramach transportu bliskiego. Określane są one również jako wózki jezdniowe podnośnikowe. Wózki widłowe wyposażone są w koła i silnik i przystosowane są do transportowania ładunków umieszczonych na paletach o ciężarze wynoszącym nawet kilkadziesiąt ton.

 

Z wózków widłowych jezdniowych korzystają głównie pracownicy w magazynach, centrach logistycznych, fabrykach, portach oraz w innych miejscach pracy.

 

Warto wskazać, że wózki widłowe mogą być użytkowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

 

Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe to rozbudowana gama urządzeń, dzięki którym możliwe jest efektywne prowadzenie prac w ramach transportu bliskiego. Dobór odpowiedniego wózka pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

 

  1. Wózki widłowe akumulatorowe

To rodzaj wózków widłowych wyposażonych w elektryczny silnik bezemisyjny. Tego typu wózki cechują się cichą, sprawną pracą, są zwrotne i szybkie. Nowoczesne elektryczne wózki widłowe wyróżniają się również wysoką sprawnością, dzięki czemu nie wymagają częstego ładowania akumulatorów.

 

  1. Wózki widłowe z silnikami spalinowymi diesel

Tego typu wózki widłowe dedykowane są głównie do pracy na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu silników wysokoprężnych charakteryzują się wysoką sprawnością i długą żywotnością.

 

  1. Wózki widłowe z napędem na gaz

Wózki tego rodzaju wykorzystują butle gazowe z gzem LPG. Do tej kategorii zaliczane są dwa typy wózków, w tym hydrodynamiczne oraz hydrostatyczne. Ze względu na niską emisję zanieczyszczeń można stosować je we wnętrzach.

 

Z różnymi wariantami wózków widłowych oraz ich cenami sprzedaży i najmu można zapoznać się już teraz na witrynach internetowych producentów, sprzedawców i wypożyczalni.